+38 (098) 122-57-58

+38 (050) 246-09-45

Системи електричного опалення - кінець ери центрального опалення

Ще не так давно центральне опалення підносилося споживачам тепла як єдино вірне рішення в опаленні міських будинків. Вся міська інфраструктура була зав'язана під це рішення і всі жителі великих населених пунктів залишалися її заручниками. Безліч недоліків цієї системи опалення давно всім відомі - це і втрата близько 50% теплової енергії лише в процесі доставки по тепломережам, і постійні пориви тепломережі з подальшими дорогими ремонтами, і просто банальна повна відсутність тепла в міжсезоння. Тому українці стали частіше замислюватися про більш економні схеми опалення осель.


Системи електричного опалення - кінець ери центрального опалення?

 

Ще не так давно центральне опалення підносилося споживачам тепла як єдино вірне рішення в опаленні міських будинків. Вся міська інфраструктура була зав'язана під це рішення і всі жителі великих населених пунктів залишалися її заручниками. Безліч недоліків цієї системи опалення давно всім відомі - це і втрата близько 50% теплової енергії лише в процесі доставки по тепломережам, і постійні пориви тепломережі з подальшими дорогими ремонтами, і просто банальна повна відсутність тепла в міжсезоння. Тому українці стали частіше замислюватися про більш економні схеми опалення осель.

Досвід багатьох європейських держав в цій сфері підказує, що відмовившись від громіздких і економічно невигідних систем центрального опалення і замінивши їх на локальні системи, можна не тільки збільшити комфорт в будинках і квартирах споживачів, але і значно знизити витрати на опалення. Перший в Україні такий регіональний експеримент провів Ужгород - у 2011 році Ужгородська міська рада прийняла рішення змінити застарілу централізовану схему теплопостачання на децентралізовану енерго- та екологоефективну схему теплопостачання. Більшість житлових будинків, навчальних закладів та адміністративних споруд обласного центру отримали нові автономні системи опалення. Серед них велику популярність отримали системи електричного опалення.

Позитивний досвід закарпатців надихнув мешканців інших областей України і не дивлячись на опір комунальників все більше і більше українців вибирають автономні системи опалення житла. Але що ж може замінити звичну центральну систему опалення? Який теплогенератор комфортніше і економніше? Постійне зростання тарифів на всі види енергоносіїв не дають можливості однозначно відповісти на це питання. І газове, і електроопалення, і твердопаливне опалення мають свої переваги, але також мають і свої недоліки.

Давайте їх проаналізуємо.

 

Обігрів житла твердим паливом прекрасно знайомий здавна - дрова і вугілля завжди цінувалися і досі мають великий відсоток застосування в опаленні житла. Зазвичай такий спосіб застосовується тоді, коли немає можливості використовувати газове або електроопалення. Незважаючи на те, що таким способом можна домогтися цілком комфортної температури в опалюваній споруді, все ж є безліч негативних моментів пов'язаних з обслуговуванням даної системи опалення:

 • Досить високі ціни на енергоносії - ціни на вугілля, дрова або пелети ростуть просто на очах;
 • Твердопаливні котли потрібно часто завантажувати паливом - навіть непоганий дров'яний котел для безперервної роботи вимагає від 2 до 6 завантажень палива на добу;
 • При завантаженні палива в приміщення іноді потрапляє трохи диму, особливо у котлів з вертикальним завантаженням;
 • Система вимагає трудомісткого і тривалого прогріву при холодному запуску (повільний прогрів всієї системи опалення, втрати на нагрів старого цегляного димоходу і т. д.);
 • Система вимагає частого обслуговування, наприклад, винесення залишків палива, очищення камери згоряння від смол, дьогтю, сажі;
 • Твердопаливний котел потребує димоходів з хорошою тягою - при недостатній тязі тверде паливо буде погано розпалюватися, погано горіти і котел може втратити більше половини потужності;
 • Система опалення не може відразу ж вийти на максимальну потужність після повного завантаження паливом;
 • Твердопаливний котел не може швидко припинити виробляти тепло, коли воно вже не потрібно.

Якщо вас не лякають такі недоліки, то можливо вам підійде саме такий вид опалення житла.

 

Системи газового опалення набули неабиякої популярності в кінці минулого століття - ціни на газ були цілком доступними і хоча монтаж вимагав вкладення значної суми грошей, населення активно встановлювала саме ці системи опалення. До багатьох віддалених регіони країни були проведені газові магістралі, до яких в плановому порядку підключалися міста і села. За допомогою газового опалення люди мріяли позбутися постійних турбот пов'язаних з процесом опалювання приміщень. Чому б і ні? Адже газовий котел не потрібно завантажувати паливом - це відбувається автоматично, газові котли не вимагають інтенсивного догляду за ними, коефіцієнт корисної дії такого котла дуже високий.

Але сьогодні неймовірно стрімке зростання цін на газ спровокувало масову відмову від газових систем опалення. Як завжди першими удар прийняли на себе незахищені верстви населення. Якщо раніше сім'я пенсіонерів могла спокійно і без особливого клопоту опалювати своє житло, не віддаючи і половини однієї пенсії, то сьогодні і двох пенсій не вистачить на те, щоб пережити зиму. На жаль не тільки пенсіонери задумалися про відмову від газового опалення - працюючі верстви населення теж намагаються замінити газові системи опалення на більш економічні системи.

Крім ціни на газ, системи газового опалення мають ще й інші мінуси:

 • Високі ціни на виготовлення проектної документації, монтаж і сервісне обслуговування обладнання;
 • Необхідність обладнання системи димоходів для відведення відпрацьованих газів;
 • Необхідність обладнання окремої котельної кімнати;
 • Необхідна установка автоматики, яка стежить за витоком газу;
 • Низька пожежо- та вибухо- безпека;
 • Якщо площа будинку менше 100 квадратних метрів, то використання газового котла економічно не вигідно.

 

Системи електричного опалення найсучасніший спосіб обігріву житла. У них враховані всі як позитивні так і негативні риси систем опалення з минулого. На підставі цих висновків розроблені найбільш ефективні і економічні рішення в області новітнього електроопалення. Незважаючи на те, що сьогодні тарифи на електрику також постійно зростають, проте електричне опалення з кожним опалювальним сезоном стає все популярнішим.

Сьогодні системи електричного опалення мають безліч різновидів, що відрізняються за ціною на обладнання, споживанням електроенергії та ефективністю. Електроопалення житла вже не обмежується сиротливо стоячим посеред кімнати конвектором або масляним обігрівачем - на зміну їм прийшли інтелектуальні системи електричних опалювальних приладів, керованих "розумною" автоматикою. Такі системи електроопалення дуже ефективні і при цьому дозволяють платити за опалення набагато менше в порівнянні з іншими видами обігріву.

Керамічні обігрівальні електропанелі також відносяться до сучасних систем електричного опалення житла. З їх допомогою ви можете створити комфорт у своєму домі не привертаючи дорогих фахівців, не витрачаючи час на узгодження і розробку проектної документації, не обтяжуючи себе турботами по обслуговуванню обладнання. Ціна на керамічні обігрівачі залишається цілком демократичною і доступною для багатьох українців. Повна система електричного опалення двоповерхового будинку, що складається з декількох керамічних теплових панелей з'єднаних центральною системою автоматичного контролю, обійдеться вам при покупці в кілька разів дешевше ніж система газового опалення.

Купивши інноваційну серію керамічних електропанелей з інтелектуальним керуванням DIMOL PLUS ви можете бути впевнені, що ваші початкові витрати швидко окупляться низькими витратами електроенергії в процесі експлуатації. Також до переваг таких систем електричного опалення як керамічні електропанелі DIMOL можна віднести їх екологічність, гарантований 30-ти річний термін експлуатації, сучасний стильний дизайн, ергономічність і простоту в налаштуванні і використанні.

За співвідношенням ціна/ефективність система електричного опалення, що складається з керамічних обігрівачів з інтелектуальним керуванням, залишає далеко позаду таких конкурентів в електроопаленні як інфрачервоні стельові панелі, тепловентилятори, конвекторні обігрівачі і.т.д.

 

Закінчуючи наш аналіз можна сказати, що незважаючи на відчайдушний опір житлово експлуатаційних контор, процес децентралізації опалення набирає обертів. Люди більше не хочуть платити за втрати тепла і недбальство комунальників. Все більше господарів вчиться рахувати свої витрати і тому віддають перевагу сучасним методам обігріву житла. Ми ж рекомендуємо звернути вашу увагу на системи електричного опалення - керамічні обігрівальні панелі DIMOL. З ними ви легко зможете налагодити економне та ефективне електроопалення.

 20.07.2016
 (455 переглядів)